Zamknij nagłówke

Grand Company (GC) to grupy powołane przez poszczególne państwa-miasta: The Mealstrom (powstałe w Limsa Lomimsa), The Order of Twin Adder (Gridania) oraz The Immortal Flames (Ul'dah) w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ładu w czasach kryzysu. Grand Companies mogą być postrzegane jako armie danych państw, odpowiadają jednak one także za inne elementy życia danej społeczności.

Wraz z rozwojem fabuły gracz ma możliwość dołączenia do wybranej przez siebie GC - nie musi to być frakcja powiązana z jego początkowym miastem. Po dokonaniu tego wyboru gracz zacznie otrzymywać Company Seals (Seals) za różne zadania, przeważnie wykonywanie FATE.

Seals stanowią formę waluty, którą wydawać możemy na sprzęt i akcesoria w sklepie swojego GC.

Używamy jej także do oblokowywania kolejnych rang w Company, co zwiększa wybór oferowanych dla nas do zakupienia przedmiotów. Dodatkowo na nowych rangach zdobywamy możliwość wykonywania dodatkowych zadań (za które uzyskujemy XP i Seal dla danej klasy) lub sprzedaż zbędnego sprzętu zdobytego w czasie walki (za Seal).

Jeżeli uznamy, że nie pasje nam wybrana GC, po zdobyciu odpowiedniej rangi (Second Lieutenant) możemy zmienić swoje GC na inne. Zmianę te można wykonać raz na 30 dni.