Zamknij nagłówke

Patch 27/09/2013

Opublikowano 27.09.2013 // komentarze

Dzisiejsza przerwa została już zakończona. Poza konserwacją serwerów wprowadzono następujące poprawki:

 • usunięto błąd powodujący unieruchomienie przeciwników w walce z Dhorme Chimera i Hydrą
 • usunięto błędy blokujące możliwość ukończenia niektórych walk
 • usunięto błedy z NPC przestającymi działać w niektórych questach

Patch zaimplementowano po stronie serwera, więc nic nie będzie pobierane przy następnym logowaniu.

Transfer postaci, ułatwienia i Crystal Tower

Opublikowano 26.09.2013 // komentarze

Użytkownik Camate, poinformował na forum SE o planowanej dacie udostępnienia możliwości transferu postaci z serwera na serwer. Wg. jego zapewnień mechanizm ten ma ruszyć na początku października. Nie wiadomo na razie nic na temat kosztu tej usługi.

W innym wątku tłumaczy on, że wraz z premierą nowych, w zamyśle trudniejszych dungeonów i treści w grze aktualne walki mają zostać nieco ułatwione. Osobiście nie jestem fanem takiego rozwiązania, ale rozumiem potrzebę udostępnienia gry szerszej publiczności. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie to oznaczało rozdawanie "za bezcen" przedmiotów, które teraz farmimy tygodniami ;)

Ostatnią nowością dzisiaj jest krótka informacja na temat Crystal Tower - raidu na 24 osoby, który przypominać ma lokację z Final Fantasy III.

Więcej zdjęć i informacji na temat Crystal Tower znajdziecie na oficjalnej stronie.

Garść statystyk dla dociekliwych

Opublikowano 25.09.2013 // komentarze

Na blogu developerów udostępniono wykresy zawierające informacje statystyczne na temat gry - ilość jednoczesnych połączeń, rozkład poziomów, klas, ras i czego tam jeszcze zapragniemy.

Poniżej zamieszczam wykres prezentujące maksymalną ilość graczy w jednym momencie, unikalnych graczy dziennie oraz łączną ilość graczy. W Eorzie jest nas już ponad milion! Ciekawe, ile z tego stanowią gracze z Polski :)

FATE i znikający przeciwnicy

Opublikowano 25.09.2013 // komentarze

Na oficjalnym forum pojawił się post autorstwa przedstawiciela społeczności - potwierdza on, że developerzy świadomi są błędów ze znikającymi podczas FATE przeciwnikami - głównie chodzi o walkę z Odinem, Begemotem (ale także np. Svarą).

Pierwszym zabiegiem, mającym na celu usunięcie takiej sytuacji będzie ogólna poprawa wydajności w strefach, w których występuje na raz więcej niż 1000 graczy.

Kolejna poprawka ma być adresowana głównie do tych konkretnych walk. Silnik FFXIV zoptymalizowany jest tak, by wyświetlać jednocześnie ograniczoną ilość elementów w celu zachowania płynnego przebiegu gry. Zapewne priorytet dostają tutaj gracze, a nie przeciwnicy - naniesione zostaną specjalne poprawki, które sprawią, że wrogowie nie będą już znikać. Na początku zmiany dotkną tylko wspomnianego Odyna i Behemota, docelowo zostaną przeniesione na inne, zatłoczone, walki.

Na razie nie podano żadnych dat wprowadzenia poprawek.

Patch 2.1 i dalej

Opublikowano 23.09.2013 // komentarze

W ciągu ostatnich dni w sieci pojawiło się oficjalne info nt. tego czego możemy spodziewać się w patchu 2.1 i kilka filmików. Z nowych rzeczy doczekamy się:

 • Primali w wersji Nightmare - jeżeli komuś Tytan to zbyt mało
 • nowego Primala - Good King Moggle Mog XII
 • dwie nowe instancje w trybie HM - zapewne któreś z już dostępnych w grze
 • Crystal Tower (raid na 24 graczy)
 • Pharos Sirius - nowa instancja (dla 4 lub 8 graczy)
 • system domków dla graczy
 • system PvP (Wolve's Den)
 • tryb Treasure Hunting (Łowcy Skarbów) - na razie nie wiadomo nic więcej
 • dotychczasowi bossowie w wersji HM - nie wiadomo czy chodzi o FATE, czy o bossów w instancjach HM
 • daily quest, czyli zadania, któe możemy wykonywać raz dziennie, codziennie - zapewne zbierając przy tym wysokopoziomową walutę
 • zmiany w algorytmie Duty Finder

Patch ma pojawić się "jeszcze w tym roku". I dodatkowo garść filmików:

Bahamut Coil 1-5:

System domków:

PvP (The Wolve's Den):

Nowa strona

Opublikowano 10.09.2013 // komentarze

Witam wszystkich odwiedzających.

Jest to ostatni wpis na tej stronie – obecnie trwa zrzuta na wykupienie tej domeny i jak się to uda to na dniach zrealizujemy wykupienie tego adresu następnie będziecie musieli się uzbroić w nieco cierpliwości bo budowa nowej strony nieco nam zajmie.

Złą wiadomością natomiast jest to że nie dostaniemy żadnych danych z serwera – czyli całe forum szlak trafi i trzeba będzie zaczynać od zera, ale myślę ze przy tylu aktywnych użytkownikach nie będzie z tym problemu.

Pozdrawiam i widzimy się na nowej stronie!

Problemy nie tylko u square.

Opublikowano 02.09.2013 // komentarze

Problemy z serwerami u square enix nie dziwią – ilość chętnych żeby pograć jest dużo wyższa niż pojemność serwerów, do tego stopnia ze wstrzymano sprzedaż elektronicznej wersji gry do czasu aż zostaną rozwiązane problemy – najprawdopodobniej w środę 4 września kiedy to będą trwać prace techniczne w godzinach 02:00 – 12:00, podczas których mają zostać dodane nowe serwery jak i wyeliminowanie kilku błędów.

Ponadto nie działa nam forum i szczerze mówiąc nie wiem kiedy znów będzie ono sprawne, rozważam nawet przeniesienie go na inny serwer bo z obecnym mamy bardzo doże problemy.

Puki co zapraszam na nasza grupę na facebooku gdzie staram się umieszczać najświeższe informacje: https://www.facebook.com/groups/485133141573597/

ERLY ACCES

Opublikowano 24.08.2013 // komentarze

Witam.

Dzisiaj o 11:00 Został otwarty Erly Acces! Przypominam że gramy na Mooglu a linkshell polski to Nevermind – pisać do Ania Chan żeby dodać was do czatu.

Wczoraj mieliśmy atak na forum dla tego jest ono chwilowo nieczynne, proszę się nie denerwować, najprawdopodobniej około poniedziałku uda się je naprawić.

W oczekiwaniu na Open Betę

Opublikowano 07.07.2013 // komentarze

Czwarta faza trzeciej bety dobiegła końca. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi dłuższej zabawy – beta skończyła się jak zwykle w niedzielę o 11:00 nad czym wszyscy ubolewamy. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Oznacza to bowiem że Open Beta jest już blisko, według zapowiedzi – 2 tygodnie dzieli nas od tej wspaniałej chwili!

Teraz pozostaje nam tylko czekać do 4 open bety gdzie można zacząć już normalnie grać ponieważ postacie przeniosą się na premierę.

W czasie oczekiwania zapraszamy na nasze forum i Team Speak 3!

Kolejne wpisy: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15