Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Moderator: Kondor9

Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Postautor: Kamiru » 09 paź 2017, 18:34

Cześć wszystkim!

Z tej strony Kamiru. ;)
Bardzo długo czekałem z tą decyzją, ale nareszcie zastanawiam się nad kupieniem FFXIV. Dlatego mam kilka pytań i proszę o pomoc.
1. Od premiery gry minęło sporo czasu i automatycznie nasuwa się pytanie czy gra na tyle "żyje" by nowy gracz się w niej odnalazł?!
2. Jakie klasy są najlepsze i polecane/potrzebne do gry w grupie?
3. Który serwer wybrać by znaleźć nadal aktywną gildię? (na free trialu wybrałem Cerberus)
4. Czy Wy na moim miejscu wybralibyście teraz FFXIV czy nowszy tytuł?

Dzięki za poświęcony czas i liczę na Wasze opinie/odpowiedzi. :)

Pozdrawiam
Kamiru
Kamiru

Re: Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Postautor: ashelrick » 09 paź 2017, 20:49

1. Final w 70% jest grą dla casuali. Pierwsze instancje/guildhest-y krok po kroku odkrywa mechaniki gry.
2. Obecnie
Tank: PLD/War
Heal: Sch/Ast
Dps: Brd/Mch/Drg/Nin/Rdm
Reszta tez jest spoko ponieważ meta w finalu nie wygląda jak w takim wowie gdzie niektóre klasy są nie grywalne. Meta w finalu kształtuje się ponieważ coś jest o 5% lepsze niż coś innego
3. Aktywne polskie FC ? Obecnie liczy się tylko Moogle. Reszta serverow jakoś ostatnio umarła jeśli chodzi o polskich graczy.
4. Patrz 1
ashelrick

Postautor: Kamiru » 09 paź 2017, 20:54

Rozumiem i dziękuję za szybką odpowiedź.

Niestety obecnie rejestracja na Moogle jest zablokowana, więc czy jest możliwość transferu w przyszłości?
Kamiru

Postautor: ashelrick » 10 paź 2017, 15:31

ashelrick

Postautor: Kamiru » 11 paź 2017, 21:51

Kolejne pytanie bo przeczytałem newsa, że w FFXIV jest ogromny problem z domkami? Jest ich rzeczywiście tak mało, że nowi gracze nie mają szans takie kupić? ;d
Kamiru

Postautor: ashelrick » 12 paź 2017, 5:58

Domki daja tylko radosc posiadania domku, 90% graczy ma tylko apartament w hotelu, a domek maja tylko fc. Specjalna mapa jest stworzona na domki, ktore mozna sobie ogladac. Nowi gracze nie maja sans kupic domku poniewaz np L kosztuje prawie 100M.
ashelrick

Wróć do Dyskusja ogólna