Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Moderator: Kondor9

Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Postautor: Kamiru » 09 paź 2017, 18:34

Cześć wszystkim!

Z tej strony Kamiru. ;)
Bardzo długo czekałem z tą decyzją, ale nareszcie zastanawiam się nad kupieniem FFXIV. Dlatego mam kilka pytań i proszę o pomoc.
1. Od premiery gry minęło sporo czasu i automatycznie nasuwa się pytanie czy gra na tyle "żyje" by nowy gracz się w niej odnalazł?!
2. Jakie klasy są najlepsze i polecane/potrzebne do gry w grupie?
3. Który serwer wybrać by znaleźć nadal aktywną gildię? (na free trialu wybrałem Cerberus)
4. Czy Wy na moim miejscu wybralibyście teraz FFXIV czy nowszy tytuł?

Dzięki za poświęcony czas i liczę na Wasze opinie/odpowiedzi. :)

Pozdrawiam
Kamiru
Kamiru

Re: Czy warto teraz zaczynać i gdzie?

Postautor: ashelrick » 09 paź 2017, 20:49

1. Final w 70% jest grą dla casuali. Pierwsze instancje/guildhest-y krok po kroku odkrywa mechaniki gry.
2. Obecnie
Tank: PLD/War
Heal: Sch/Ast
Dps: Brd/Mch/Drg/Nin/Rdm
Reszta tez jest spoko ponieważ meta w finalu nie wygląda jak w takim wowie gdzie niektóre klasy są nie grywalne. Meta w finalu kształtuje się ponieważ coś jest o 5% lepsze niż coś innego
3. Aktywne polskie FC ? Obecnie liczy się tylko Moogle. Reszta serverow jakoś ostatnio umarła jeśli chodzi o polskich graczy.
4. Patrz 1
ashelrick

Postautor: Kamiru » 09 paź 2017, 20:54

Rozumiem i dziękuję za szybką odpowiedź.

Niestety obecnie rejestracja na Moogle jest zablokowana, więc czy jest możliwość transferu w przyszłości?
Kamiru

Postautor: ashelrick » 10 paź 2017, 15:31

ashelrick

Postautor: Kamiru » 11 paź 2017, 21:51

Kolejne pytanie bo przeczytałem newsa, że w FFXIV jest ogromny problem z domkami? Jest ich rzeczywiście tak mało, że nowi gracze nie mają szans takie kupić? ;d
Kamiru

Postautor: ashelrick » 12 paź 2017, 5:58

Domki daja tylko radosc posiadania domku, 90% graczy ma tylko apartament w hotelu, a domek maja tylko fc. Specjalna mapa jest stworzona na domki, ktore mozna sobie ogladac. Nowi gracze nie maja sans kupic domku poniewaz np L kosztuje prawie 100M.
ashelrick

Postautor: boro » 08 sty 2018, 4:14

Podbijam i ponawiam pytanie, jednak od października minęło trochę czasu
Narazie gram w PoE i zbieram PoE orbs buy poe orbs
Polecam
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 17:26 przez boro, łącznie zmieniany 1 raz
boro

Postautor: ashelrick » 08 sty 2018, 10:31

1. Drugie pod wzgledem populacji mmo. Wiec raczej zywe.
2. Obecnie
Tank: PLD/War
Heal: Sch/Ast
Dps: Brd/Mch/Drg/Nin/Rdm/Smn
Reszta tez jest spoko ponieważ meta w finalu nie wygląda jak w takim wowie gdzie niektóre klasy są nie grywalne. Meta w finalu kształtuje się ponieważ coś jest o 5% lepsze niż coś innego
3. Aktywne polskie FC ? Obecnie liczy się tylko Moogle. Reszta serverow jakoś ostatnio umarła jeśli chodzi o polskich graczy.
4. Patrz 1
ashelrick

Postautor: Kamiru » 08 sty 2018, 14:23

boro pisze:Podbijam i ponawiam pytanie, jednak od października minęło trochę czasu

Ja dopiero w nowym roku zdecydowałem się na FFXIV, więc gram od kilku dni i osobiście polecam. W porównaniu do innych starych MMO tutaj nadal masz dużo graczy w początkowych lokacjach. Na początkowe dungeony trzeba czekać, ale 15-30 min i zawsze coś Ci znajdzie. Czym dalej tym szybciej znajduje, więc jest dobrze.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. ;)

Teraz do 19 stycznia jest promocja na zakup FFXIV -50%, więc to najlepszy czas na kupno. :)
Kamiru

Postautor: mino » 23 lut 2018, 16:09

Witam.
Chciałbym zącząć przygodę w Ff14 puki co na 30dni lecz chciałbym się upewnić który serwer wybrać gdzie grają rodacy? Z tego co wyczytałem na Moogle jest sporo.
Chciałem podpytać rownież czy warto wchodzic w gre gdy nie ma się za wiele czasu na taka rozrywkę? Nie jestem powergamerem co musi mieć wszystko co najlepsze chcialbym spokojnie grać zwiedzać odkrywać świat. Relaksować się na biciu stworkow i cieszyc się z dropa ktorego ostatnio nie moge uswiadczyc w Lineage 2.....
mino

Następna

Wróć do Dyskusja ogólna